خدمات کلینیک مشاوره مدیریت ایران- IRANBSC) – IRANMCC سابق)

سایت پیش‌روی شما خواننده گرامی با سابقه حدود ۶ سال ارائه مطلب و خدمات جهت معرفی اینجانب محمدرضا رضایی قهرمان و همکاران عزیزم در حوزه مشاوره مدیریت(معرفی گروه مشاوران مدیریت ایران) و همین‌طور  معرفی کتاب معروف به ۱۲ گام راه‌اندازی گردید.  ما در این سایت به معرفی خدماتمان پرداخته‌ایم. هدف ما ارائه خدمات مشاوره و آموزش به سازمان‌های خصوصی، عمومی(و دولتی) و غیرانتفاعی در حوزه مدیریت استراتژیک و کارت امتیازی متوازن (اولویت اول)،مدیریت پروژه،طرح توجیهی،ارزیابی عملکرد فردی و سازمانی و سایر حوزه‌های مدیریتی که فرصت کسب تجربه علمی و عملی آن در طی سالها حضور اینجانب و همکارانم در سازمان‌ها ایجاد گردیده است می باشد.

همان‌طور که در کتاب “دوازده گام تا تدوین و پیاده سازی کارت امتیازی متوازن و تعیین شاخص های عملکردی” (رضایی-حسینی) این موضوع را به گونه‌ای مبسوط بیان نموده‌ام، سبک مشاوره‌ای اینجانب (و گروهی از همکاران بنده)، از نوع تسهیل‌گری است.  بدین معنا که اینجانب ترجیح می‌دهم به عنوان تسهیل‌گر مدیرعامل و یا مقام ارشد سازمان در مدیریت استراتژيک، یعنی نزدیک ترین جا به تصمیمات استراتژيک و تغییرات استراتژيک؛ ضمن بستن قراردادهای بلندمدت و صرف زمان بیشتر خدمات اثربخش‌تری ارائه نمایم.

اینجانب معتقدم هر سند راهبردی بایستی با همکاری و همیاری مدیران و کارشناسان خود سازمان تهیه گردد و در کنار این گروه درون‌سازمانی، حضور تهسیل‌گر به عنوان یک فرد باتجربه با افکار برون‌سازمانی احتمال موفقیت پروژه  را افزایش خواهد داد. معتقدم  تجربه کاری گروه مشاور در لحظه ورود به هر صنعت هیچ‌گاه به اندازه متخصصان آن صنعت پخته نخواهد بود؛ لذا آموزش مناسب مشاور به عنوان تسهیل‌گر در القاء تفکر استراتژیک ، حفظ روحیه کار تیمی و مشارکت و تعهد مدیرعامل، مدیران و کارشناسان در تدوین سند و انجام فرآیند برنامه‌ریزی برای برنامه‌ریزی از جمله عوامل حیاتی موفقیت هر پروژه استراتژی خواهد بود. با ذکر این مقدمه عناوین خدمات قابل ارائه توسط اینجانب و گروه همکار عبارت است از:

 • تسهیل‌گری در پیاده سازی برنامه‌ریزی استراتژیک و سیستم ارزیابی عملکرد با استفاده از ابزار کارت امتیازی متوازن- Balanced Scorecard- (BSC) (معرفی و اجرای کارت امتیازی متوازن با شش وجه برای اولین بار در ایران)
 • آموزش برنامه‌ریزی استراتژیک از تئوری تا عمل
 • آموزش استفاده از ابزار کارت امتیازی متوازنو روش تهیه نقشه استراتژی با شش وجه و تهیه سند شناسنامه شاخص/پروژه‌های سند راهبردی
 • تسهیل‌گری و مشاوره در تعیین شاخص های کلیدی عملکردی  با معرفی سه دست شاخص (PI،KRI،KPI) و تهیه سند شناسنامه شاخص سند راهبردی
 • آموزش روش تعیین شاخص های کلیدی عملکردی د حوزه‌های فردی و سازمانی
 • مشاوره در شناسایی عارضه‌های سازمانی و ارائه راه‌حل‌های کلینیکی
 • آموزش ، مشاوره و تهیه طرح‌ کسب وکار(Business Plan)و طرح بازاریابی(Marketing Plan) بر اساس آخرین متد
 • همکاری و تسهیل‌گری در برنامه‌ریزی و کنترل پروژه خصوصا پروژه‌های از نوع Agile
 • همکاری در تهیه سند شناسنامه پروژه‌های سند راهبردی
 • آموزش مدیریت پروژه براساس (PMBOK۵(۲۰۱۳
 • آموزش ،مشاوره و یا تهیه و تدوین سند امکان‌سنجي سرمايه‌گذاري و طرحهاي توجيهي با استفاده از نرم‌افزار COMFAR IIIو Excel

 

به عرض شما مخاطب گرامی می‌رساند ما با مشاهده معضلات پیش روی مدیران و محققین داخل کشور در حوزه مدیریت استراتژیک و به خصوصی در زمینه کارت امتیازی متوازن و شاخص‌های عملکردی به عنوان حلقه مفقوده این فرآیند، سعی نموده‌ایم در راستای اهداف متعالی و ارتقاء سطح دانش مخاطبین در قالب کتابی کاملا کاربردی(به دور از گفتمانهای حاشیه ای  و خسته کننده که در این نوع کتب رایج است )، تا تمام تجارت عملی و علمی خود را به رشته تحریر درآوریم.

تا به حال شش چاپ از این کتاب در اختیار خواندگان محترم قرار گرفته است و اکنون نسخه جدید و به روزرسانی‌شده  این کتاب (نسخه هفتم) با نام “دوازده گام تا تدوین و پیاده سازی کارت امتیازی متوازن و تعیین شاخص های عملکردی” در آینده‌ی نزدیک  در اختیار خوانندگان محترم قرار خواهد گرفت.انشاء الله. هدف اصلی ما از انتشار این کتاب ادای دین خود به جامعه متخصصین و به روز رسانی دانش مدیریت در این حوزه می باشد.

تالیف و ترجمه :
مهندس محمدرضا رضایی قهرمان
دکتر سیدرضا آقاسیدحسینی

خدمات کلینیک مشاوره مدیریت ایران- IRANBSC)  – IRANMCC سابق)
کلیه حقوق محتوای این سایت متعلق به کلینیک مشاوره مدیریت ایران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد